Cynowanie
Zadzwoń do nas!
W JAKIM CELU STOSUJE SIĘ CYNOWANIE?
Powłoki uzyskane podczas cynowania ze względu na swoje różnorodne właściwości mają dość szerokie zastosowanie. Wyróżniają się dobrą przewodnością i stykowością, dlatego świetnie sprawdzają się w przemyśle elektrotechnicznym czy energetycznym. Cynowanie powszechnie stosuje się do pokrywania przewodów miedzianych, aby poprawić ich lutowność, chronić przed działaniem siarki podczas gumowania, a także zabezpieczyć powierzchnie stykowe przed utlenianiem. Przygotowuje też m.in. stalowe powierzchnie przed procesem utwardzania powierzchniowego, czyli azotowaniem gazowym. Z drugiej strony cynowanie dobrze zabezpiecza metal przed korozją i często jest stosowane w przemyśle spożywczym. Cyna, pomimo tego, że jest metalem ciężkim, nie tworzy trujących związków, dlatego może być wykorzystywana w kontakcie z żywnością.
Jak dokładnie widać, powłoki cynowe mają bardzo duży potencjał ochronny. Nic zatem dziwnego, że znajdują zastosowanie m.in. w elektrotechnice, budownictwie, przemyśle, spawalnictwie i kilku innych branżach.
JAKIE MATERIAŁY CYNUJEMY?
Nakładanie cyny, czyli inaczej bielenie, przeprowadzane jest m.in. na aluminium. Pierwiastek chemiczny chroni aluminiowe powierzchnie przed warstwą tlenku, która może przyczyniać się do pogorszenia właściwości materiału. Ocynowane elementy poddawane są również niklowaniu, co jeszcze bardziej poprawia odporność mechaniczną.
Dodatkowe niklowanie jest wskazane w przypadku zabezpieczania mosiądzu. To ważne, wszak pominięcie tego procesu często powoduje dyfuzję cyny do powłoki cynowej. Srebrzystobiały i plastyczny metal może zaś zostać bezpośrednio nałożony na stal.
CYNOWANIE - JAK PRZEPROWADZAMY PROCES CYNOWANIA?
Proces cynowania wykonujemy w kąpielach siarczanowych, w bębnach i na zawieszkach. Jakość kąpieli sprawdzamy na każdym etapie procesu, monitorując ją podczas regularnych analiz laboratoryjnych, co pozwala uzyskać pożądaną dokładność nakładania warstwy zabezpieczającej. Powłoki cynowe kładziemy bezpośrednio na podłoże z żelaza i stali, natomiast na elementy wykonane z mosiądzu nakładamy wcześniej podkład miedziany lub niklowy. Podczas cynowania stosujemy technologię firmy Coventia, co jest gwarancją otrzymania powłok błyszczących i wysokiej jakości.
MASZ DODATKOWE PYTANIA DOTYCZĄCE OFERTY CYNOWANIA?
Skontaktuj się z nami. Chętnie omówimy warunki współpracy, doradzimy i przygotujemy wstępną wycenę. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego.
Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić?
Potrzebujesz profesjonalnej usługi obróbki materiałów metalowych? Zależy ci na wysokiej jakości i szybkiej realizacji? Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy ci zaoferować!